موفقیت

نقش شکست ها در موفقیت انسان در زندگی چیست؟

شکست ها به همان اندازه ای که به ما صدمه می زند بخش مهمی از زندگی ما نیز هستند است و در حقیقت ، شکست برای موفقیت لازم است زیرا نقش شکست ها در موفقیت افراد بزرگ در طول تاریخ به وضوح قابل مشاهده است.
نمی خواهم بگویم که از شکست لذت ببرید، اما شکست درس های مهمی در زندگی به شما می دهد و شما را به انسان قوی تری تبدیل می کند در واقع ، شکست معلم بزرگ زندگی انسان است. جی.کی. رولینگ درباره نقش شکست ها در موفقیت انسان می گوید:
“زندگی بدون ناکامی و شکست غیرممکن است ، مگر اینکه شما بسیار با احتیاط زندگی کنید که در این صورت اصلاً زندگی نکرده اید و به طور پیش فرض شکست خورده اید. “

نقش شکست ها در موفقیت
نقش شکست ها در موفقیت

موفق ترین افراد بیشترین شکست ها را خورده اند.در معرض خطر قرار گرفتن بخشی از زندگی است. این شکست ها باعث می شود که ما رشد کنیم. وقتی کودک برای اولین بار راه رفتن را یاد می گیرد ، بارها می افتد. این در واقع اولین شکست های او در زندگی است. او ممکن است بارها و بارها زمین بخورد ، اما مطمئناً راه رفتن را یاد می گیرد. در نتیجه نقش شکست ها در موفقیت شما از همان ابتدای مسیر زندگی کاملا پررنگ است.
شاید این جملات های مایکل جردن بسکتبالیست معروف و بزرگ تاریخ شما را قانع کند:
“من در طول دوران حرفه ای خود بیش از ۹۰۰۰ پرتاب را از دست داده ام. تقریباً ۳۰۰ بازی را باختم بارها و بارها در زندگی ام شکست خورده ام و به همین دلیل است که من موفق شدم. ”

در حقیقت چند درس بسیار مهم در زندگی وجود دارد که شکست به ما می آموزد. اگر اخیراً با شکستی اساسی روبرو شده اید و اکنون روزهای خود را با ناامیدی پشت سر می گذارید ، این دروس مهم را در ذهن داشته باشید.

تجربه

اولین درس مهمی که از شکست حاصل می شود ، تجربه است.
وقتی شکستی را پشت سر می گذاریم می توانیم با تجربه هایی که از آن کسب کردیم دوباره اشتباهات قبلی را تکرار نکنیم و در ادامه مسیر خود موفق شویم.
دانش
شکست علم و دانش را با خود به همراه می آورد. در آینده می توانید از این دانش برای غلبه بر آن شکست ناخوشایندی که در بار اول به شما ضربه زد ، استفاده کنید.
حتی نقش شکست ها در موفقیت توماس ادیسون نیز پررنگ بوده است. ادیسون تقریباً ۱۰۰۰۰ بار در اختراع خود شکست خورد با دانش انبوهی که از حدود ۱۰۰۰۰ تلاش ناموفق قبلی به دست آورد در نهایت موفق شد.

نقش شکست ها در موفقیت
نقش شکست ها در موفقیت

مقاومت

شکست در زندگی انعطاف پذیری شما کمک می کند. هر چه بیشتر شکست بخوریم ، مقاومت بیشتری پیدا می کنیم. برای دستیابی به موفقیت های بزرگ ، باید مقاومت بالایی داشته باشیم زیرا ، اگر فکر کنیم که در اولین تلاش یا حتی چند تلاش اول موفق خواهیم شد ، مطمئناً خودمان را برای یک شکست بسیار دردناک آماده خواهیم خواهیم کرد.
یکی از مهم ترین نقش شکست ها در موفقیت انسان تمرین مقاومت است که می تواند در بسیاری از موارد در زندگی به ما کمک کند
رشد
زندگی برای رشد و پیشرفت ما طراحی شده است و وقتی شکست بخوریم ، رشد می کنیم و بالغ می شویم. به عنوان یک انسان به معانی و درک عمیق تری در مورد زندگی خود و اینکه چرا کارهایی را باید انجام دهیم می رسیم و از موقعیت های دردناک درس های عمیقی برای رشد و نمو بیشتر پیدا می کنیم.
نقش شکست ها در موفقیت موضوعی کلیشه ای و اثبات شده و بسیار مهم است که خیلی از افراد هنوز آن را نادیده می گیرند ، بنابراین اگر در زندگی شکست خورده اید ، امیدوارم که خود را در پایان راه حس نکنید.
اما اینکه چگونه از شکست ها رهایی پیدا کنیم نیز مهم است و در مورد آن در آینده بحث می کنیم

منبع:مجله راهنمای شهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 6 =

دکمه بازگشت به بالا